Hacker Newsnew | past | comments | ask | show | jobs | submitlogin

You can solve your “problem” for a very small price: it costs under $0.50 per day to distill your own drinking water per person.

So for $15/mo, “problem” solved.

Are you doing that?



How does one go about doing that? For that price?

I'd love to give it a go for my family




Guidelines | FAQ | Lists | API | Security | Legal | Apply to YC | Contact

Search: