Hacker Newsnew | past | comments | ask | show | jobs | submitlogin

People pay for junk food all the time. Maybe internet companies are being too greedy and they are pricing themselves incorrectly.

Would you pay $2 USD for all of reddit for a year? How many users does reddit have? It'd probably be a lot of money, but not super profitable. Hence they use adds because they won't shift on price.



Guidelines | FAQ | Lists | API | Security | Legal | Apply to YC | Contact

Search: